Aurel Tămaș, personalitate marcantă a tradiționalismului românesc, este acum onorat nu doar pentru contribuția sa la conservarea valorilor culturale, ci și prin intermediul unei prăjituri ce-i poartă numele.
Într-un gest inedit, comunitatea din România a decis să aducă un un gând dulce lui Tămaș, transpunând esența tradiționalismului într-o delicatesă dulce. Prăjitura Aurel Tămaș îmbină ingrediente autentice și rețete tradiționale pentru a oferi o experiență gustativă unică.