7.2 C
Cluj
vineri, septembrie 20, 2024
No menu items!

Ne mândrim cu sportivii noștri: ActivJudo Câmpia Turzii obține 3 medalii la Concursul Internațional Miados Sibiu

Cele mai citite

🏅Sportivii de la clubul ActivJudo din Câmpia Turzii au obținut un rezultat remarcabil la Concursul Internațional Miados Sibiu, desfășurat pe 2 martie. 68 de cluburi și 650 de judoka s-au aliniat la startul competiției, demonstrând un nivel ridicat din punct de vedere sportiv.

Performanțe notabile:

Vescan Ștefan (U14, 55kg) a obținut locul 2 și medalia de argint.

Bartok Erik (U12, 55kg) a urcat pe podium cu locul 3 și medalia de bronz.

Peter Laura (U16, 57kg) a completat performanța echipei cu locul 3 și medalia de bronz.

Harastosan Eduard (U16, 66kg) s-a clasat pe un onorabil loc 5, iar Nagy Akos (U16, 66kg) a obținut locul 9.

✅️Primăria Municipiului Câmpia Turzii felicită stafful tehnic al clubului, precum și pe sportivi și părinții lor, pentru aceste rezultate!

Direcția Relații cu Comunitatea

- Publicitate -spot_img

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.
Captcha verification failed!
Scorul utilizatorului captcha a eșuat. va rog sa ne contactati!

Cele mai recente informații

Video. PIZZONES, noul trend în materie de pizza, în Câmpia Turzii. Pizza proaspătă și autentică în doar 5 Minute!

Un nou concept gastronomic a sosit în Câmpia Turzii – PIZZONES, locația unde calitatea italiană întâlnește rapiditatea fără compromisuri....